Полістирол
Полістирол
Полістирол (ПС) – продукт полімеризації стиролу. Висока технологічність процесів термо- і вакуум-формування листів, відсутність внутрішньої напруги після формування (що виключає стадію відпалу з процесу виробництва виробів), достатня «жорсткість» матеріалу – все це робить полістирол незамінним полімером у промисловості, будівництві та рекламній індустрії.
>Полістирол – один із пластиків, що широко застосовується у виробництві товарів побутового призначення, будівництві та рекламі. Листи полістиролу одержують екструзійним способом. У немодифікованому стані полістирол – тендітний матеріал. Шляхом введення у вихідну сировину спеціальних добавок, що підвищують ударостійкість та пластичність, отримують ударостійкий полістирол (за міжнародним позначенням HIPS).
Застосування полістиролу:
· Всередині приміщень та обмежено зовні (у будівництві)
· Декоративні перегородки та ширми
· Душові кабіни
· Торгове обладнання
- Внутрішня частина холодильних установок
- Пластиковий посуд для продуктів
- Промостенди
Полістирол ударостійкий
Удароміцний полістирол являє собою жорсткий листовий матеріал, білий або кольоровий, з глянсовою, напівглянсовою або матовою поверхнею, в захисній плівці з глянцевої сторони.
Матеріал має підвищену ударостійкість і стійкість до механічних пошкоджень, чудово формується з рівномірним розподілом товщини стінок готового виробу.
Має низький коефіцієнт діелектричних втрат, стійкість до хімічних речовин та хороші теплоізоляційні властивості.
Максимальний розмір листів - 1200 х 3000 мм (можливе виготовлення під розмір замовника).
Властивості та технічні характеристики полістиролу
Максимальна температура, за якої можна довго застосовувати без втрати його фізичних властивостей: +70°С. Можна різати, штампувати, випилювати, свердлити, формувати, склеювати.Структура поверхні - матова з обох боків або з одного боку глянсова (верхній глянсовий шар одержують шляхом співекструзії з полістиролом загального призначення).
На лист наноситься захисна термоформована плівка, при необхідності лист з одного боку обробляється коронним розрядом.
Удароміцний полістирол має наступні якості: удароміцність, легкість, морозостійкість до - 40°С, вологостійкість, відмінна формуваність, легкість в обробці, хімічна стійкість до кислот і лугів.
Аналіз технічних та експлуатаційних характеристик удароміцного світлотехнічного листового дозволяє виявити наступні переваги цього матеріалу: підвищена ударна в'язкість, яка має високі значення (60 кДж/м?) навіть за низьких температур аж до -30°С, висока міцність і твердість поверхневого глянсового шару (80 МПа), висока теплостійкість (90° С), естетичний зовнішній вигляд глянсової поверхні, висока технологічність процесу термоформування (час прогріву заготівлі зменшується в 1,5 рази), відсутність стадії відпалу виробів після термоформування через малого значення внутрішніх напруг, що дає зниження праце- та енерговитрат при виробництві виробів 2 рази.
Зберігання та обробка полістиролу
Формування ударостійкого полістиролу (HIPS)Ударостійкий полістирол добре формується. з нього, наприклад, формують внутрішні частини холодильників.
Температура формування полістиролу Максимальний ступінь витягування
HIPS 163 – 204 °С 1 : 8Нагревательный элемент (длина волны) Температура нагревательного элемента
3,2 – 3,7 мкм 950° – 1170°C
Очень важно поддерживать постоянную температуру с відхиленням не більше 5°С.
Рекомендована температура на поверхні листа повинна досягати 200°С, щоб по товщині листа нагрівання було 165°С.
Різка:
Різання полістиролу аналогічне різанню оргскла.
Застосування ударостійкого полістиролу
Особливо підходить для виготовлення високоякісних виробів методом термовакуумформування, використовується для оздоблення приміщень, виготовлення вказівників, вивісок, інформаційних табличок, застосовується в електротехніці та ін. , Упаковка, одноразовий посуд, візитні картки і т.д.Мітки ->